RSS Haberler   Açılış sayfam yap   Sık kullanılanlara ekle   Mesaj Gönder
Ana Sayfa
Haberler
Üyeler
Üye İşlemleri
Kurullar
Duyurular
İletişim

ZİYARETÇİ DURUMU
Toplam : 845492
Bugün : 6
Online : 5
KAMUOYUNA VE ÜYELERİMİZE DUYRULUR
Odamız Yönetim Kurulu tarafından 29.08.2021 tarihinde değerlendirme toplantısı yapılmıştır. 

Yönetim kurulunda birlikte görev yaptığımız Dr. Ömer Faruk GÜZELİMDAĞ genel değerlendirme neticesinde, 8 aydır yürütmekte olduğu, Sivas-Erzincan Tabip Odası başkanlığından aşağıda detaylı olarak açıklayacağımız nedenlerle, kendisinin iddia ettiği gibi istifa ederek değil, oy çokluğu ile seçimi kaybetmesi sonucunda ayrılmak zorunda kalmıştır. 

Kendisinin yerine Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalında görevli Doç. Dr. Şeyda Figül GÖKÇE başkan olarak seçilmiştir. 

Üç dönem boyunca Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bütünlük ve birliğini, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün evlatları olma onuruyla hem Yönetim Kurulu hem de Sivas-Erzincan Tabip Odası hekimleri olarak aynı çizgide sürdürürken, başkan seçilmesinin ardından Dr. Ömer Faruk GÜZELİMDAĞ'ın 
-Yönetim Kurulundan bağımsız, keyfi kararlar alması, 
-Tek başına protokol ziyaretleri planlaması, 
-Sağlık çalışanlarına şiddet konusunda gerekli hassasiyeti göstermemesi, 
-Sağlık Bakanımızın da desteklediği ve tüm hekimlerin aşı konusunda toplumu yüreklendirmeye çalıştıkları bir ortamda Türk Tabipleri Birliği genel Merkezinin bu konu ile ilgili bildirilerini sosyal mecralarda paylaşmamak yönündeki ısrarı da son derece rahatsız edici boyuta ulaşmıştır. 
Ayrıca bir aile hekimi olan Dr. Ömer Faruk GÜZELİDAĞ'ın aile hekimlerinin hak arayışlarında meslektaşlarımıza yeterince destek olmadığı da aşikardır. 
Herhangi bir siyasi görüşü desteklemeyen, sadece ülkenin, vatanın ve milletin başta sağlık alanında olmak üzere çıkarlarını ön planda tutan Yönetim Kurulumuz, bu nedenlerden dolayı kendisini desteklememiştir. 
Ancak başkanlığı kaybettikten sonra üç dönem omuz omuza çalıştığı arkadaşlarını politize etmeye çalışarak, Yönetim Kurulumuzun bağımsızlığını, özgür iradesini hiçe sayarak karalamak açıkça iftira niteliğindedir.

Kamuoyuna ve değerli üyelerimize Saygıyla duyrulur.
Haberin Okunma sayısı: 1978
Habere Yorum Yaz
İsim
 
Email

Yorum
Cancel
Kaydet  İptal
DUYURULAR

KAMPANYALAR


Copyright © 2009 Sivas Erzincan Tabip Odası