RSS Haberler   Açılış sayfam yap   Sık kullanılanlara ekle   Mesaj Gönder
Ana Sayfa
Haberler
Üyeler
Üye İşlemleri
Kurullar
Duyurular
İletişim

ZİYARETÇİ DURUMU
Toplam : 845500
Bugün : 14
Online : 1
ASİSTAN HEKİMLERLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI
Elim bir kaza sonucu aramızdan ayrılan Ankara Şehir Hastanesinde görev yapan genç meslektaşımız asistan Dr. Rumeysa Berin ŞEN’i kaybetmenin üzüntüsünü paylaşmak ve hekimlerin, özellikle asistan doktorların ağır çalışma saatlerini dile getirmek üzere bir araya geldik.

Kutsal hekimlik görevinin insan hayatını kurtarmak yolunda zorlu uzun bir süreç olduğunu, özveri, emek ile karşılıksız çaba barındırdığını bu üzücü olay ile tekrar ifade etmek istiyoruz. Burada hekimliğin yoğun çalışma sisteminin düzeltilmesini, daha verimli ve daha sağlıkla yapılabilen bir meslek olmasını umut ediyoruz. Yüreğimizi yakan zamansız acılara, ölümlere, sebep olabilecek tüm durumların önüne geçebilmek hekim ve toplum sağlığı için;

Bizler hekim olarak
1-Nöbet sıklığının azaltılmasını
2-Nöbet saatlerinin bölümlere göre düzenlenmesini
3-Nöbet tutulan ortamların düzenlenerek, daha çalışılabilir olmasını
4-Nöbet tutulan ortamların güvenliğinin sağlanmasını
5-Maddi kaygılar olmaksızın nöbet sonrası izin ya da dinlenme şartlarının kolaylaştırılmasını
6-Ayrıca gecesini gündüzüne katarak hastalarına şifa olmaya çalışan tüm hekimlerin emeklerinin göz ardı edilmemesini diliyoruz

Dünyanın en kutsal mesleğini yerine getiren biz hekimler daha sağlıklı şartlarda hastalarımızla birlikte çok daha sağlıklı günleri hak ediyoruz.

Sözlerime son verirken pandemi döneminde virüsle savaşın ön cephesinde canlarını ortaya koyan tüm sağlık çalışanlarını, minnet ve saygıyla hatırlatmak istiyor, Dr. Rumeysa Berin ŞEN‘e Allahtan rahmet yakınlarına ve tüm sağlık camiasına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. 

Sivas-Erzincan Tabip OdasıYönetim Kurulu
827
828
Haberin Okunma sayısı: 1754
Habere Yorum Yaz
İsim
 
Email

Yorum
Cancel
Kaydet  İptal
DUYURULAR

KAMPANYALAR


Copyright © 2009 Sivas Erzincan Tabip Odası