RSS Haberler   Açılış sayfam yap   Sık kullanılanlara ekle   Mesaj Gönder
Ana Sayfa
Haberler
Üyeler
Üye İşlemleri
Kurullar
Duyurular
İletişim

ZİYARETÇİ DURUMU
Toplam : 841584
Bugün : 137
Online : 107
G(ö)REVDEYİZ
Hayatlarımızı, emeklerimizi toplum sağlığı ve toplumun yaşam hakları için ortaya koyan ve bu yolda mücadele eden biz hekimler sayısız sorunlarla savaşmak zorundayız.

Özellikle pandemi dönemimde omuzlarımıza yüklenen ağır sorumlulukları yılmadan yorulmadan taşırken bir yandan da, özlük haklarımızı savunmak zorunda kaldığımızı vurgulamak istiyoruz

Ağır çalışma şartlarımızın iyileştirilmesini, biz hekimlere karşı olan şiddete mağduriyetimizin etkin yasalarla giderilmesini, covid-19 başta olmak üzere meslek kaynaklı hastalıklara karşı, meslek hastalıkları yasasının biran önce çıkarılmasını, ekonomik kaygılarımızın ortadan kaldırılmasını, geleceğimizin garanti altına alınması için emekliliğe de yansıyan temel ücret artışının sağlanmasını, yıpranma payımızın verilmesini, ve ek göstergelerin artırılması hususunda gerekli çalışmaların biran önce yapılmasını talep ediyoruz.

Unutmayalım ki iyileştirilme hekim hakları ve koşulları toplumun daha verimli alacağı sağlık hizmetleri beraberinde getirecektir.

Bir hastanın beş dakika muayenesinin imkansız olduğu ve bu durumun hem hasta hakları hem de hekimlerin hekimlik sanatlarını uygulamalarını imkansız kılacağını bir kez daha yüksek sesle belirtmek istiyoruz.

Sonuç olarak ;
1-) Biz hekimlerin çalışma koşullarının iyileştirilmesini

2-) Çalışma koşullarının şiddete karşı güvenliğinin sağlanmasını ve yasalarında caydırıcı özellikleri ile bizi korumasını

3-) Covid-19 enfeksiyonunun meslek hastalığı olarak tanınmasını

4-) Ekonomik koşullarımızın hak ettiğimiz şekilde iyileştirilmesini

5-) Toplumun alacağı sağlık hizmetlerinin en uygun süre ve şartlarda sağlanabilmesini talep ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur832
833
Haberin Okunma sayısı: 1691
Habere Yorum Yaz
İsim
 
Email

Yorum
Cancel
Kaydet  İptal
DUYURULAR

KAMPANYALAR


Copyright © 2009 Sivas Erzincan Tabip Odası